0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Pirmoji vyriausybė – vizijos ir galimybės

4.5
(8 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nemokamas knygos pristatymas
23,49 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-06-27 Jonas

Tai - geriausia, ką skaičiau apie politiką 1990-1991 m. Įtaigiai, atvirai, suprantamai.

Pirmoji vyriausybė – vizijos ir galimybės


2021-07-31 23.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Pirmoji vyriausybė – vizijos ir galimybės" aprašymas

Knygoje „Pirmoji vyriausybė – vizijos ir galimybės“ pasakojama apie Kazimieras Prunskienės vadovaujamos pirmosios Vyriausybės veiklą, atskleidžiamos sudėtingos vidaus ir tarptautinės politikos aplinkybės, perėjimo į naują socialinį bei ekonominį būvį sunkumai, sovietinės kariuomenės siautėjimas, Kremliaus paskelbtos ekonominės blokados padariniai. Pasiaukojamo ministrų darbo užkulisiai rodo, kaip buvo grindžiamas pradinis kelio į tikrąją Lietuvos nepriklausomybę, Europos Sąjungą ir NATO etapas. Politinės publicistikos knygoje atskleidžiami sudėtingi Vyriausybės ir Aukščiausiosios Tarybos santykiai, pirmojo ministrų kabineto atsistatydinimo aplinkybės. Remiamasi Vyriausybės priimtais dokumentas, jų analize ir ministrų liudijimais

„Knygą su įdomumu perskaitys ir prisimenantieji anuos laisvi-nimosi iš sovietinės okupacijos įvykius, išgyventą nepapras-tos, sakytume, šventos pakylėjančios bendrystės jauseną, ir apie tuos laikus tik bent kiek nuvokiantieji iš tėvų pasakojimų ir mokyklinių vadovėlių. Prisimenančiųjų skaitymas prikels asmeninius išgyvenimus, jau nusėdusius atmintyje, ir apsitrynusius mitingų, demonstracijų, savųjų politinių kovų vaizdinius, vers ginčytis, nesutikti ar pritarti knygoje išsakomiems vertinimams. Autorė sukaupusi ne tik didelę žurnalistinio darbo, bet ir „knaisiojimosi" archyvuose patirtį. Skaitytojas neabejotinai pajus knygoje tvyrančią nuoširdaus bendravimo su kalbinamais žmonėmis nuotaiką. Prisiminimai daugeliui istorinių dokumentų suteikia papildomos prasmės, sykiu istoriją priartina prie gyvenimo, iškelia gyvenimiškąsias, žmonių santykių, jų lūkesčių ir nevilčių prasmes. Autorė kai kuriuos įvykius ir ryškiausių mūsų politinių vadovų santykius nušviečia kitaip, nei esame įpratę vertinti. Suvokti anuo metu vykusių vietinių „pilkųjų" politinių kovų niuansus, išlaikant tam tikrą distanciją, jai padeda asmeninė aktyvios sąjūdietės patirtis, buvusios ir išlikusios pažintys su daugeliu mūsų politinės scenos veikėjų - ne tik didžiūnų, bet ir juodadarbių. Neabejotina, kad pateiktų ir aptartų dokumentų gausa, pirmosios Vyriausybės narių prisiminimai sudomins ir profesionalius istorikus.“
Dr. Vytautas Rubavičius


  • Autorius: Ramunė Sakalauskaitė
  • Leidėjas: Porta artis
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 364
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786099578934

2021-06-27

Tai - geriausia, ką skaičiau apie politiką 1990-1991 m. Įtaigiai, atvirai, suprantamai.

2021-06-27

Pradėjęs skaityti negalėjau atsiplėšti nuo teksto. Joje - visas 1990-ųjų dramatizmas.

2021-06-27

Autorė nuosekliai, sakyčiau, juvelyriškai apžvelgia to meto įvykius per pirmosios Vyriausybės prizmę. Ko gero, tai pirmas išties ramus ir sistemiškas žvilgsnis į pirmojo ministrų kabineto veiklą. Šios knygos vertė ir naujumas - objektyvumas ir blaivus vertinimas to, kas daugeliui vis dar yra politinė drama, į kurią žvelgiama iš neišvengiamai šališkų pozicijų.

2020-12-17

Lengvai, įdomiai, patraukliai ir drąsiai apie sudėtingus dalykus.

2020-12-17

Knyga žmonėms, norintiems suvokti, koks buvo gyvenimas 1990 m. ir ką reikėjo ištverti pirmajai Vyriausybei. Įvykių dalyviams proga prisiminti valstybės lūžio metus.

2020-12-17

Perskaitęs knygą radau faktų, apie kuriuos nežinojau, nors buvau įvykių sūkuryje. Labai rekomenduoju paskaityti!

2020-12-17

Tai- istorija be pagražinimų. Objektyviai, nešališkai surinkti faktai ir pasakojimai iš pirmųjų šaltinių, sklandus pasakojimas be personalinių simpatijų ar antipatijų.

2020-11-25

Ką galėjo "Šatrija" duoti gero LIetuvai?

Parašykite atsiliepimą apie "Pirmoji vyriausybė – vizijos ir galimybės"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie visuomenę

Ramunė Sakalauskaitė parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Pirmoji vyriausybė – vizijos ir galimybės, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Pirmoji vyriausybė – vizijos ir galimybės aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Pirmoji vyriausybė – vizijos ir galimybės už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Pirmoji vyriausybė – vizijos ir galimybės? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Ramunė Sakalauskaitė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Pirmoji vyriausybė – vizijos ir galimybės" perkama kartu