⭐ -10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SKAITOM

0

Pirkėjų atsiliepimai

Protėvių šauksmas

Kaina: 2,49 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-03-24 Evaldas


2022-08-31 2.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Protėvių šauksmas " aprašymas

Amerikiečių rašytojo Jacko Londono apysaka „Protėvių šauksmas“ pirmą kartą buvo publikuota 1903 metais. „Protėvių šauksmas“ priklauso ankstyvajam Jacko Londono kūrybos periodui (apysaka yra trečias stambesnės apimties kūrinys rašytojo bibliografijoje) ir ji dažniausiai klasifikuojama kaip literatūra vaikams, pirmiausia dėl to, kad pagrindinis knygos veikėjas yra šuo. Ir toks apysakos „Protėvių šauksmas“ pozicionavimas nėra visiškai tikslus, nes teksto branda ir idėjų gilumas kūrinį paverčia aktualiu ir suaugusiam skaitytojui. Apysakoje kalbama apie gyvenimą ir išgyvenimą tarp stipriausiųjų, civilizaciją ir gamtą, likimą, valios laisvę ir prievartą.

Veiksmas knygoje vyksta Kanadoje, Jukone, aukso karštligės 1890 metais metu. Tuomet tarp kasėjų buvo ypač stipri paklausa stipriems ir dideliems šunims. Apysakos herojus, škotų aviganio ir senbernaro mišrūnas Buckas, prievarta atvežtas iš komfortiškos rančos Kalifornijoje į žemyno šiaurę, savo kailiu pajunta rūsčią šuns kinkinyje gyvenimo kasdienybę. Jackas Londonas „Protėvių šauksme“ pasakoja apie sunkumus, kuriuos patiria Buckas, bandantis išgyventi bjaurių šeimininkų, žiaurių šunų ir negailestingos gamtos apsuptyje. Šuo taip pat gauna ir pozityvios patirties – savo paskutiniam šeimininkui Johnui Thorntonui jis buvo ištikimas iki galo.

Paties Jacko Londono biografija labai primena „Protėvių šauksmo“ siužetą. Rašytojas gimė Kaliforinijoje, ilgai valkatavo po JAV, vėliau, nusprendęs baigti mokyklą, kurią metė sulaukęs 14-os, grįžo į gimtinę. 1897-ais, aukso karštligės metu, per Aliaską pasiekė Klondaiką. Vėliau rašytojas žurnalistams sakė, kad „...Klondaike aš atradau save“. Aliaskoje jis matė ir pažino daugybę kinkinių šunų ir būtent ten surinką medžiagą būsimai apysakai. Bucko prototipu tapo Jacko Londono darugų šuo, senbernaro ir ilgaplaukio kolio mišrūnas. Apysaka tapo ypatingai populiaria tarp skaitytojų ir kritikų nuo pat jos pirmojo publikavimo.

„Protėvių šauksmas“ sulaukė ne vienos adaptacijos kinematografe. Pirmą kartą Jacko Londono istorija tapo nebyliu filmu 1923 metais, o 2020 metais numatyta įspūdingo, pusiau gyvai vaidinamo, pusiau – kompiuteriu animuoto nuotykių filmo premjera. „Protėvių šauksmą“ ekranizuos režisierius Chrisas Sandersas, pagrindinį žmogaus, Johno Thorntono vaidmenį atliks Harrisonas Fordas, o Bucką suvaidins, panaudojant judesių fiksavimą, aktorius Terry Notary.

Iš anglų kalbos vertė Virginija Traškevičiūtė


  • Pavadinimas originalo kalba: The Call of the Wild
  • Autorius: Džekas Londonas (Jack London)
  • Leidėjas: Gelmės
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 128
  • Formatas: 14x20, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098168822

Kiti taip pat domėjosi


2022-03-24

2021-07-12

Manau, kad tie, kurie vertina šunis, iš šios knygos gaus dar daugiau....

Parašykite atsiliepimą apie "Protėvių šauksmas "

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasikinė literatūra paaugliams, jaunimui

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Protėvių šauksmas ", kurį pristato Džekas Londonas (Jack London). Siūlome ne tik išsamų "Protėvių šauksmas " aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Džekas Londonas (Jack London). Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Protėvių šauksmas ". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Protėvių šauksmas " dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Protėvių šauksmas " perkama kartu