0
Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
4000 knygų 30-80% pigiau
Informacija

Idiotas

  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 736
  • ISBN ar kodas: 9786090404140

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

Romanas „Idiotas“ yra vienas žinomiausių ir vertingiausių rusų klasiko Fiodoro Dostojevskio kūrinių. Dar joks autorius taip atvirai nekalbėjo apie visuomenės ydas ir doro, geraširdžio bei veidmainystės nesugadinto žmogaus dramą.

Kunigaikštis Myškinas keletą metų gydėsi Šveicarijos psichiatrijos klinikoje. Parkeliavęs į Rusiją jis planuoja gyventi įprastai ir vėl įsilieti į visuomenę. Fiodoras Dostojevskis kunigaikštį Myškiną pavaizdavo kaip absoliučiai dorą žmogų. Jis atviras, geraširdis, neveidmainiauja, nėra savanaudis ir pasiruošęs visiems padėti. Taip pat pasižymi aukštu intelektu, išsilavinęs. Ir būtent dėl visų šių savybių aplinkinių jis laikomas nepavojingu idiotu. Visuomenėje, kurioje vertybėmis laikomi pinigai, socialinė padėtis, aistra bei intrigos, toks žmogus kaip Myškinas yra pasmerktas nepritapti. Gerosios žmogaus savybės laikomos trūkumais bei kvailyste, nepriimtas į bendruomenę asmuo stumiamas į tikrą beprotystę.

Fiodoras Dostojevskis „Idiote“ puikiai perteikė politinius ir socialinius pokyčius Rusijoje, XIX amžiuje, kuomet skleidėsi imperializmo žlugimo ir socializmo atsiradimo era. Atsilikusi visuomenė nepajėgė pažangos keliu vesti šalies į naują amžių. Per įvairius herojus autorius aptaria politinius pokyčius Rusijoje ir apmąsto šalies ateitį.

Rašytojas romane atveria supuvusios visuomenės ydas, dviveidystę, individui primetamas elgesio normas. Kyla klausimas, kas iš tiesų yra idiotas? Pamažu aiškėja, kad pagrindinis Dostojevskio knygos veikėjas yra ne kunigaikštis Myškinas, o pats visuomenės idiotizmas.

„Idiotas“ – klasika, kurios temos nesensta. Meilės linija, intrigos ir istorinė aplinka įtraukia, o keliami socialiniai ir filosofiniai klausimai priverčia pamąstyti ir diskutuoti. 1868-tais metais parašytas romanas vis dar aktualus ir šiandien.

Fiodoras Michailovičius Dostojevskis (1821-1881) – rusų literatūros klasikas, publicistas, filosofas. Rašytojas mokėsi Peterburgo karo inžinerijos mokykloje, o vėliau tarnavo įvairiose šalies įstaigose, kol galiausiai ėmė gyventi vien iš rašymo. Savo pirmąjį romaną „Vargo žmonės“ jis sukūrė 1845-tais metais. 1849-tais metais Fiodoras Dostojevskis buvo nuteistas mirties bausme už suartėjimą su socialistais, tačiau sulaukė malonės ir dešimt metų praleido ištremtas į Sibirą. 1859-tais metais autorius grįžo į Peterburgą ir atsidėjo vien rašymui. Jis leido žurnalus bei rašė knygas. Žymiausi jo romanai – „Nusikaltimas ir bausmė“ (1866), „Idiotas“ (1868) bei "Broliai Karamazovai“ (1880).

Iš rusų kalbos vertė Pranas Povilaitis

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu