-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: 123KNYGA
Grožinė literatūra SUPERKAINA >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Idiotas

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 14,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-12-14 lina

klasika nuostabi knyga


2022-07-31 14.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Idiotas" aprašymas

Romanas „Idiotas“ yra vienas žinomiausių ir vertingiausių rusų klasiko Fiodoro Dostojevskio kūrinių. Dar joks autorius taip atvirai nekalbėjo apie visuomenės ydas ir doro, geraširdžio bei veidmainystės nesugadinto žmogaus dramą.

Kunigaikštis Myškinas keletą metų gydėsi Šveicarijos psichiatrijos klinikoje. Parkeliavęs į Rusiją jis planuoja gyventi įprastai ir vėl įsilieti į visuomenę. Fiodoras Dostojevskis kunigaikštį Myškiną pavaizdavo kaip absoliučiai dorą žmogų. Jis atviras, geraširdis, neveidmainiauja, nėra savanaudis ir pasiruošęs visiems padėti. Taip pat pasižymi aukštu intelektu, išsilavinęs. Ir būtent dėl visų šių savybių aplinkinių jis laikomas nepavojingu idiotu. Visuomenėje, kurioje vertybėmis laikomi pinigai, socialinė padėtis, aistra bei intrigos, toks žmogus kaip Myškinas yra pasmerktas nepritapti. Gerosios žmogaus savybės laikomos trūkumais bei kvailyste, nepriimtas į bendruomenę asmuo stumiamas į tikrą beprotystę.

Fiodoras Dostojevskis „Idiote“ puikiai perteikė politinius ir socialinius pokyčius Rusijoje, XIX amžiuje, kuomet skleidėsi imperializmo žlugimo ir socializmo atsiradimo era. Atsilikusi visuomenė nepajėgė pažangos keliu vesti šalies į naują amžių. Per įvairius herojus autorius aptaria politinius pokyčius Rusijoje ir apmąsto šalies ateitį.

Rašytojas romane atveria supuvusios visuomenės ydas, dviveidystę, individui primetamas elgesio normas. Kyla klausimas, kas iš tiesų yra idiotas? Pamažu aiškėja, kad pagrindinis Dostojevskio knygos veikėjas yra ne kunigaikštis Myškinas, o pats visuomenės idiotizmas.

„Idiotas“ – klasika, kurios temos nesensta. Meilės linija, intrigos ir istorinė aplinka įtraukia, o keliami socialiniai ir filosofiniai klausimai priverčia pamąstyti ir diskutuoti. 1868-tais metais parašytas romanas vis dar aktualus ir šiandien.

Fiodoras Michailovičius Dostojevskis (1821-1881) – rusų literatūros klasikas, publicistas, filosofas. Rašytojas mokėsi Peterburgo karo inžinerijos mokykloje, o vėliau tarnavo įvairiose šalies įstaigose, kol galiausiai ėmė gyventi vien iš rašymo. Savo pirmąjį romaną „Vargo žmonės“ jis sukūrė 1845-tais metais. 1849-tais metais Fiodoras Dostojevskis buvo nuteistas mirties bausme už suartėjimą su socialistais, tačiau sulaukė malonės ir dešimt metų praleido ištremtas į Sibirą. 1859-tais metais autorius grįžo į Peterburgą ir atsidėjo vien rašymui. Jis leido žurnalus bei rašė knygas. Žymiausi jo romanai – „Nusikaltimas ir bausmė“ (1866), „Idiotas“ (1868) bei "Broliai Karamazovai“ (1880).

Iš rusų kalbos vertė Pranas Povilaitis


  • Autorius: Fiodoras Dostojevskis
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 736
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094840241

Kiti taip pat domėjosi


2020-12-14

klasika nuostabi knyga

Parašykite atsiliepimą apie "Idiotas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Idiotas", Fiodoras Dostojevskis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Fiodoras Dostojevskis su knyga "Idiotas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Idiotas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Fiodoras Dostojevskis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Idiotas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Idiotas" perkama kartu