0

Mirabo tiltas

  • Nauja knyga
Kaina internetu: 10,99 €
Kaina knygyne: 13,19 €*
Sutaupote: 2.20 € (17%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Mirabo tiltas

  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 16x24, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 224
  • ISBN ar kodas: 9786094801976

2021-01-31 10.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Mirabo tiltas " aprašymas

Guillaume Apollinaire – garsus prancūzų poetas, avangardistas, eksperimentatorius, poezijos žanro novatorius, nebijojęs keisti tradicinių stilių bei ieškoti naujų formų. Lietuvių skaitytojams jo kūryba pažįstama tik iš epizodinių eilėraščių vertimų, tad rinktinė „Mirabo tiltas“ tampa galimybe visapusiškai atrasti poetą. Knyga apima didžiąją dalį autoriaus eilėraščių, kuriuos jis dar gyvas būdamas išleido keliose rinktinėse. Taip pat įtraukti ir kūriniai iš rinkinių, pasirodžiusių po jo mirties.

Guillaume Apollinaire kūryba atspindi jo nepaprastą intelektą, netradicinį požiūrį ir drąsą laužyti nusistovėjusius standartus, tradicinės literatūros diktuojamas taisykles, ieškoti savo unikalaus kūrybinio stiliaus. Jis neapsiribojo vienu žanru, rašė prozą, pjeses, kritiką, jungė kelias šakas į vieną, domėjosi netradiciniais, moderniais, įžūliais menininkais. Pats jis buvo lyderis tarp Paryžiaus avangardistų, žavėjosi siurrealizmu, tapyba, kuri skatino jį ieškoti vis naujų žodinio meno formų.

Prabėgo daugiau nei šimtas metų nuo Guillaume Apollinaire mirties. Vertingą paveldą palikusio menininko kūryba mūsų šalies skaitytojams lyg šiol buvo prieinama ribotai. Pasirodė vienas kitas pavienis eilėraščių vertimas, bet tik tiek. „Mirabo tiltas“ – poezijos rinktinė apimanti didžiąją dalį kūrinių, kurie leis susidaryti platesnį vaizdą. Ją vertė Linas Rybelis, kuriam teko iššūkis įveikti ir skaitytojams perteikti iškilaus eksperimentatoriaus idėjas.

Rinktinėje „Mirabo tiltas“ įtraukta didelė dalis eilėraščių iš rinktinių „Bestiarijus, arba Orfėjaus garbės palyda“ (1911), „Alkoholiai“ (1913), „Gyvenimą paskirti meilei“ (1917) ir „Kaligramos“ (1918). Taip pat keli kūriniai iš knygų „Yra“ (1925), „Eilės Lu“ (1947, 1955) „Liūdnasis sargybinis“ (1952), „Eilės Madlenai“ (1952, 1966) ir „Nespausdinti eilėraščiai“ (1956).

Knygoje įterpti paaiškinimai, trumpi rinktinių pristatymai. Leidinio pabaigoje rasite autoriaus tekstą „Naujoji dvasia ir poetai“, kuriame aprašyta jo meninių ir filosofinių pažiūrų visuma.

Guillaume Apollinaire (1880–1918) – vienas reikšmingiausių dvidešimtojo amžiaus poetų, literatūros revoliucionierius, aistringas kubizmo gerbėjas ir siurrealizmo pradininkas. Poeto darbai nėra paremti jokiomis teorijomis, nes jis laikėsi principo, kad kūrybos aktas turi kilti iš vaizduotės bei intuicijos.

Iš prancūzų kalbos vertė Linas Rybelis

Sudomino trumpas aprašymas? Rekomenduojame knygą įsigyti internetu ir susipažinti su iškiliu menininku. Tradicinių siužetų ar lyrinių veikėjų tikėtis neverta, tačiau peno vaizduotei netrūks. Pirkti online saugu, o kainos čia draugiškos, be to nuolat vyksta išpardavimai bei akcijos, tad daug knygų kainuoja pigiau. Leidinių santraukos, ištraukos ir aprašymai padeda įvertinti turinį, puslapių skaičius – apimtį, o skaitytojų apžvalgos ir atsiliepimai išsklaido abejones. Rinktis knygas lengva!

Parašykite atsiliepimą apie "Mirabo tiltas "

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Mirabo tiltas , kurią skaitytojams dovanoja Guillaume Apollinaire. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Guillaume Apollinaire su knyga Mirabo tiltas jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Mirabo tiltas patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Guillaume Apollinaire. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Mirabo tiltas palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Mirabo tiltas " perkama kartu