Uždaryti

NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Omniva ir LP Express terminalus Lietuvoje
KOMPLEKTAS. Pasaulio literatūros klasika "Mažos didelės knygos" - 7 romanai

-51%

KOMPLEKTAS. Pasaulio literatūros klasika "Mažos didelės knygos" - 7 romanai

(1 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 1 darbo diena
NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Omniva ir LP Express terminalus Lietuvoje
Leidėjas: Baltos lankos
ISBN ar kodas: KOMPLEKTAS146
Pirkite dabar!
Internetu: 12,99 €
Knygyne*: 25,99 €
Sutaupote: 13,00 € (51%)
Turime sandėlyje
Vilniuje atsiimk po 15 min!

Anotacija

Serijoje "Mažos didelės knygos" pristatoma pasaulio literatūros klasika.
Šiame komplekte rasite septynis garsiausius pasaulio rašytojus: Max Frisch, James Joyce, Mary Shelley, Arthur Conan Doyle, George Sand, Guy de Maupassant ir O. Henry.

"Homo Faber"

Romane „Homo Faber“ žymus šveicarų dramaturgas ir romanistas atskleidžia civilizacijos suklaidintos asmenybės žlugimą.
Valteris Feiberis netiki atsitiktinumais ar likimu - viską juk galima paaiškinti logiškai, numatyti, apskaičiuoti. Tačiau to, kas jam nutinka, taip paprastai nepaaiškinsi. Atsitiktinumas po atsitiktinumo Feiberis tampa aplinkybių auka. Keliaudamas jis susipažįsta ir susižavi trisdešimčia metų jaunesne moterimi, su kuria, pasirodo, juos sieja kraujo ryšys, tačiau užsimezgusio romano jau nebeatšauksi.

Maxas Frischas (1911- 1991) - vienas įtakingiausių XX a. šveicarų rašytojų, apdovanotas daugeliu prestižinių premijų. Dirbo įvairiuose laikraščiuose žurnalistu, vėliau tapo architektu. Rašė dienoraštį, kuris tapo reikšmingu visos jo kūrybos pagrindu. Sulaukęs sėkmės, atsidavė tik rašymui. Geriausiai žinomi trys jo romanai: "Štileris", "Homo Faber", "Tarkim, aš Gantenbeinas"; visi išversti į lietuvių kalbą.

"Dubliniečiai"

Apsakymų rinkinys "Dubliniečiai" - tai spalvinga XX a. pradžios Airijos visuomenės gyvenimo - politikos, kultūros, religijos - mozaika. Skaitant apsakymą po apsakymo atsiveria ne tik dubliniečių, bet ir simbolinis viso pasaulio bei visos žmonijos prigimties ir charakteringų jos bruožų paveikslas.

Jamesas Joyce'as (1882-1941) - airių rašytojas ir poetas, padaręs didžiulę įtaką moderniai avangardo literatūros raidai, vieno garsiausių XX a. romanų "Ulisas" autorius. Ieškodamas naujų formų psichikos procesams perteikti, jis įtvirtino sąmonės srauto techniką, kuri vėliau ne kartą buvo panaudota ir yra tebenaudojama šiuolaikinėje literatūroje. Apsakymų rinkinys "Dubliniečiai" laikomas rašytojo kūrybinio kelio pradžia.

"Frankenšteinas"

"Frankenšteinas" - gotikinis siaubo romanas, davęs pradžią fantastikos žanrui. Mary Shelley (1797-1851), garsiojo poeto romantiko Percy'o Shelley'o žmona, šį kūrinį parašė būdama vos devyniolikos, o po poros metų išleido anonimiškai. Vėliau kūrinį papildė, išleido savo vardu ir taip įėjo į literatūros istoriją. Pasak autorės, sukurti romaną įkvėpė košmaras, susapnuotas viešint pas žymųjį poetą Lordą Byroną Ženevoje.
Viktoras Frankenšteinas įmena gyvybės paslaptį ir iš lavonų dalių sukurtam padarui įkvepia gyvybę, tačiau savo kūriniu nusivilia, juo pasišlykšti ir jį atstumia. Aplinkiniai žmonės ne ką jautresni. Visų apleistas ir niekinamas Frankenšteino kūrinys ima neapkęsti žmonijos ir persekioti savo kūrėją, reikalaudamas išsklaidyti jo vienatvės skausmą - sukurti panašų į jį padarą.

"Baskervilių šuo"

"Baskervilių šuo" - garsiausia detektyvų klasiko Arthuro Conano Doyle'io apysaka.
Paslaptingomis aplinkybėmis miršta seras Čarlzas Baskervilis. Atvykusiam į dvarą jo sūnėnui Henriui Baskerviliui taip pat gresia pavojus, nes, pasak legendos, egzistuoja mistinė būtybė - Baskervilių šuo, persekiojantis giminę. Šerlokas Holmsas netiki prakeiksmu ir su daktaru Vatsonu stengiasi išsiaiškinti tikrąjį žudiką.

Arthuras Conanas Doyle'is (1859-1930) - puikus detektyvo meistras, kriminalinės literatūros žanro pradininkas, apsakymų apie Šerloką Holmsą autorius. Įdomus faktas tas, kad Šerloko Holmso prototipas buvo tikras asmuo, autoriaus dėstytojas Edinburgo universitete. Rašytoją, tuomet dar studentą, sužavėjo Josepho Bello logika, išskirtinis pastabumas, logiškos išvados.

"Mažoji Fadetė"

"Mažoji Fadetė" - romanas, įkvėptas rašytojos vaikystės prisiminimų. Pagrindinė knygos herojė - atstumta kaimo bendruomenės mergaitė, neturtinga, gyvenanti su močiute ir turinti neįgalų brolį, tačiau sugebanti išlikti tvirta asmenybe ir savo vidiniu grožiu sužavėti turtingo vietinio ūkininko sūnų. Užsimezgusi draugystė patiria daug išbandymų ir turi atlaikyti aplinkinių rezgamas intrigas.
George Sand (1804-1876) - garsi XIX a. prancūzų rašytoja ir visuomenės veikėja, kovojusi už moterų teises ir savo elgesiu sukėlusi tikrą pasipiktinimo audrą tuometėje visuomenėje - mat mėgo viešose vietose rūkyti tabaką ir dėvėti vyriškus drabužius. Ne tik rašytojos gyvenimo būdas sulaukė prieštaringų vertinimų, taip pat neliko nepastebėta ir jos kūryba. Charles'as Baudelaire'as ją nuožmiai kritikavo, net išvadino kvaila, o Honoré de Balzacas reiškė nuoširdų prielankumą.

"Stipri kaip mirtis"


Paryžiaus aukštuomenės numylėtinis pagyvenęs dailininkas Olivjė Bertenas įsimyli savo ilgametės meilužės dukterį - jaunutę aristokratę Anetę. Deja, merginai jau parinktas tinkamas sužadėtinis - markizas de Farandalis. Dailininką kamuoja meilė, aistra ir pavydas. Prie baisių vidinių kančių prisideda ir kritika pasenusiai jo kūrybai. Naujoji dailininkų karta - negailestinga. Ar tik šios aplinkybės nebus tragiškos baigties šaukliai?

Guy de Maupassant'as (1850-1893) - viena ryškiausių XIX a. prancūzų literatūros figūrų, meilės romanų meistras. Per trumpą kūrybinį laikotarpį - dešimt metų - rašytojas parašė šešis romanus ir daugiau nei tris šimtus novelių. Maupassant'as pradėjo kurti globojamas Gustave'o Flaubert'o, jo namuose susipažino su garsiais ano meto rašytojais - Émile'iu Zola ir Ivanu Turgenevu.

"Išminčių dovanos"


JAV literatūros genijaus O. Henry istorijos knygoje "Išminčių dovanos" iš pirmo žvilgsnio labai paprastos, tačiau jose glūdi daug gyvenimiškos išminties.

XIX a. Amerikoje gyvenimas virte verda. Greta turtuoliai ir vargšai, kasdienybė ir šventės, niekšiškumas ir pasiaukojimas. Šių nepamirštamų apsakymų veikėjai - ir kilnūs sukčiai, ir pardavėjos, svajojančios tapti aristokratėmis, ir romantiški kaubojai, laukiantys laimingo atsitiktinumo, pakeisiančio jų gyvenimą, arba provokuojantys tuos atsitiktinumus patys.

O. Henry (tikrasis vardas Williamas Sydney Porteris, 1862-1910) - autorius, patyręs daug likimo smūgių: anksti liko be tėvų, sėdėjo kalėjime, neteko žmonos bei sūnaus. Vėliau jam nusišypsojo fortūna ir jis tapo vienu populiariausių trumpųjų apsakymų kūrėjų ir geriausiai mokamu JAV rašytoju. O. Henry - daugiau nei 300 apsakymų autorius.

Atsiliepimai

2017 m. lapkričio 06 d.
Marta
Gaila, kad kai pirkau knygas po vieną, niekas nepasiūlė tokios geros kainos! Pati jau viską skaičiau ir tikrai rekomenduoju kitiems!
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Auksinis gyvenimo bilietas
Brendon Burchard
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
9,69 €
Dievas visada keliauja incognito
Laurent Gounelle
Internetu:
9,49 €
Knygyne*:
13,99 €
Ką aš kalbu, kai kalbu apie bėgimą
Haruki Murakami
Internetu:
5,99 €
Knygyne*:
13,49 €
Balti dantys
Zadie Smith
Internetu:
9,99 €
Knygyne*:
14,99 €
Man galima, aš žydas
Oliver Polak, Jens Oliver Haas
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
8,19 €
Žvelk į arlekinus!
Vladimir Nabokov
Internetu:
4,99 €
Knygyne*:
13,19 €
Abėcėlė
Czeslaw Milosz
Internetu:
9,39 €
Knygyne*:
13,49 €
Pasiklydęs veidrodis
Francoise Sagan
Internetu:
4,99 €
Knygyne*:
8,39 €
Netobulieji
Tom Rachman
Internetu:
2,49 €
Knygyne*:
12,49 €
Pseudo. Emile'io Ajaro gyvenimas ir mirtis
Romain Gary, Emile Ajar
Internetu:
4,99 €
Knygyne*:
9,79 €