⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Metai

4.3
(9 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 4,99 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-03-20 Annes


2023-06-30 4.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Metai " aprašymas

„Metai“ – didaktinės poemos žanro kūrinys. Tai vienas svarbiausių tekstų per visą mūsų šalies literatūros istoriją. Poemos autorius – Kristijonas Donelaitis, rašęs lietuvių ir vokiečių kalbomis.

„Metai“ parašyti hegzametru, dėl ko tekstas tampa išskirtiniu. Tai yra toks rašymo būdas, kada eilutėje yra tik šeši kirčiuoti skiemenys. Toks stilius puikiai skamba skaitomas garsiai.

Kristijonas Donelaitis savo kūrinyje nepaprastai talentingai perteikė XVII amžiaus vidurio Rytų Prūsijos lietuvių gyvenimą. Daugiausiai dėmesio jis skyrė baudžiauninkų kasdienybei.

„Metai“ sudaryti iš keturių metų laikus atspindinčių dalių: „Pavasario linksmybės“, „Vasaros darbai“, „Rudenio gėrybės“ ir „Žiemos rūpesčiai“. Metų laikai simbolizuoja amžiną ratą, kuris nuolat kartojasi: gimimas, augimas, branda, mirtis. Taip yra su žmonių gyvenimais, taip yra ir gamtoje.

Autorius vaizduojami veikėjai yra paprasti žmonės, o siužetas apima jų kasdienybės aprašymą. Skaitytojas daug sužinos apie to meto darbus, papročius, švenčių tradicijas. Kristijonas Donelaitis nevengė akcentuoti vertybių svarbos, smerkė tinginystę ir aukštino dorą, darbą, laisvės idėjas, tautiškumą. Jo didaktinėje poemoje gausu pamokymų.

Akylas skaitovas įžvelgs ir puikų Kristijono Donelaičio humoro jausmą bei įkvepiančiai perteiktą žmogaus santykį su gamta. Nepaisant to, kad „Metai“ pirmą kartą išleisti 1818-tais metais ir gerokai nutolo nuo dabartinės lietuvių kalbos, kūrinys nepraranda svarbos. Tai ir gyvenimo būdo kronika, ir literatūrinis šedevras.

Kristijonas Donelaitis (1714–1780) iš Prūsijos kilęs rašytojas, evangelikų liuteronų dvasininkas. Autorius gimė valstiečių šeimoje, tačiau jam neteko patirti baudžiavos. Kristijonas Donelaitis Karaliaučiaus universitete studijavo teologiją, baigęs mokslus dirbo mokytoju, vėliau iki mirties – Tolminkiemio kunigu. Čia jis suorganizavo naujos bažnyčios ir mokyklos statybas, gilinosi į parapijiečių gyvenimą ir laisvu laiku rašė įvairius tekstus: pasakėčias, eilėraščius, laiškus ir kt., taip pat į lietuvių kalbą vertė giesmes ir rengė mokomąsias knygeles.

Trumpas aprašymas negali perteikti vertingo klasikos kūrinio, tad kviečiame internetu įsigyti pripažintas ir laiko patikrintas knygas. Daugelio klasikinių leidinių kaina tikrai žema, o akcijų ir išpardavimų metu juos parduodame dar pigiau. Pirkti online tikrai verta! Knygų aprašymai, santraukos, ištraukos, puslapių skaičius, leidimo metai ir kitos aktualios detalės padės išsirinkti patraukliausią leidimą. Jei klasikos kūrinį jau skaitėte, siūlome palikti apžvalgą ar atsiliepimą. Taip padėsite kitiems skaitytojams.Kiti taip pat domėjosi


2022-03-20

2022-03-18

2021-09-06

O vargeli, Metai, ir vėl prakaituot ir sukt smegenis, ką ten Donelaitis norėjo pasakyt. eina sau kaip nelaukiu. gerai kad bent jau knygelė patogi ir maža.

2021-08-24

Puikiai pamenu, kiek sunkumų mokykloje turėjau mokantis ir nagrinėjant “Metus”. Galvą gerokai teko pasukti, bet taip tik įdomiau, tokie iššūkiai po savęs kažką bent galvoje palieka.

2021-08-24

Suprantu šios knygos meninę, istorinę ir visą kitą vertę, bet tai tikrai itin sudėtingas ir išradingas kūrinys, kurio išskirtinumo mokykloje suvokti gal ir nepavyks. Reikia ir daugiau patirties, ir noro suvokti bei pažinti.

2021-08-10

Knyga, kuri yra be galo svarbi visai lietuviškos literatūros istorijai. Puikus , archajiškas šedevras.

2021-07-20

O man tai jokių problemų, moku mintinai tą pradžią. Aišku nelabai suprantu kam tiems vaikams mokytis tą pradžią. Bet tekstas prasmingas ir gražiai parašytas tik smegenėlių reik turėt skaitant, vidurinej mokykloj , mano įsitikinimu visai netinka.

2021-07-14

Knygos žodynėlyje, kur paaiškinamos žodžių reikšmės praleidau daugiau laiko nei pačioje knygoje. Įdomi patirtis.

2021-07-14

Dar dabar atsimenu tą košmarą, kai reikėjo išmokti “Pavasario linksmybių” pradžią ir deklamuoti klasėje. Žodžiai niekaip nelindo į galvą, sunku buvo ir skaityti. Žinoma, tai kaip ir mūsų paveldas tokios knygos, bet savo malonumui tikrai neskaityčiau. : D

Parašykite atsiliepimą apie "Metai "

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Metai ", Kristijonas Donelaitis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Kristijonas Donelaitis su knyga "Metai " jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Metai " patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Kristijonas Donelaitis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Metai " palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Metai " perkama kartu