0

Hans Christian Andersen

Hans Christian Andersen (1805 m. balandžio 2 d., Odensė – 1875 m. rugpjūčio 4 d., Kopenhaga) – danų rašytojas ir poetas, garsiausių pasaulio pasakų vaikams ir suaugusiems autorius - "Bjaurusis ančiukas", "Nauji karaliaus drabužiai", "Cioliukė", "Alavinis kareivėlis", "Karalaitė ant žirnio", "Sniego karalienė" ir daugelis kitų.


Hans Christian buvo labai nedrąsus ir jautrus vaikas. Tuo metu mokyklose buvo įprastos fizinės bausmės ir berniukas bijojo eiti į mokyklą, todėl motina jį nuvedė į krikščionišką labdaros mokyklą varguolių vaikams, kur vaikai nebuvo mušami.

Sulaukęs keturiolikos metų, Hans Christian Andersen paliko savo gimtąjį miestą ir likusią našle motiną ir išvyko į Kopenhagą. Kai motina jo pakalusė, kodėl jis išvyksta, Hans Christian Andersen atsakė "Kad tapčiau įžymus!"Hans Christian buvo ilgšis berniūkštis su ilga nosimi. Nepaisant jo išvaizdos jis buvo priimtas į Karališkąjį teatrą, kur atliko antraplanius vaidmenis. Aplinkiniai jį mėgo, matė jo troškimą mokytis ir norėdami jam padėti kreipėsi į Danijos princą Frederiką VI, kuris skyrė lėšų iš valstybės iždo, kad berniukas galėtų mokytis Slagelso, o vėliau Elsinoro miesto mokyklose. Mokykloje mokiniai buvo šešeriais metais jaunesni už Andersen'ą. Vėliau jis su siaubu prisiminė mokykloje praleistus metus, o mokyklos direktorių regėdavo naktiniuose košmaruose. 1827 m. rašytojas baigė mokyklą. Iki pat gyvenimo pabaigos Hans Christian Andersen taip ir neišmoko rašyti be klaidų.

Hans Christian Andersen niekada nebuvo vędęs ir vaikų neturėjo.


1872 m. Hans Christian Andersen iškrito iš lovos, labai stipriai susižeidė ir, nors pragyveno dar tris metus, nesijautė sveikas. Mirė 1875 m., palaidotas Assistens kapinėse Kopenhagoje.

Hans Christian Andersen knygos


Skiltuvas | Hans Christian Andersen
Nuolaida knygai -35%
6,99 €
10,69 € *
Pasakos | Hans Christian Andersen

Šiuo metu neparduodama

Coliukė | Hans Christian Andersen

Šiuo metu neparduodama