0

Kalėdų giesmė

  • Nuolaida knygai -26%
5.0
(1 įvertinimai)
Kaina internetu: 4,49 €
Kaina knygyne: 5,99 €*
Sutaupote: 1.50 € (26%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2019-12-11 Klaudija

nuostabus viršelis! dovanojau draugei, tai jai labai patiko. O istorja gi klasikinė, kiekvienas turėtų perskaityti! Super. Man apskritai Obuolio Mažoji klasika labai patinka, taip gražiai išleidžia klasikines knygas. Rekomenduoju. Jei reikia nebrangios dovanos, kuri padarytų įspūdį – ši pati geriausia.

Informacija

Kalėdų giesmė

  • Serija: Mažosios klasikos kolekcija
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 11x17, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 128
  • ISBN ar kodas: 9786094840623

2020-10-31 4.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Kalėdų giesmė" aprašymas


Apysakos „Kalėdų giesmė“ autorius yra Charles Dickensas (1812 – 1870), britų rašytojas, romanistas ir eseistas. Jam esant gyvam, buvo pats populiariausias rašytojas angliškai leidžiamoje literatūroje. Charles Dickensas yra pasaulinės literatūros klasikas, vienas svarbiausių XIX a. prozininkų, pasiekęs realizmo literatūroje aukštumų, bet nevengęs į savo romanus įpinti pasakiškų elementų.

Tokia yra ir „Kalėdų giesmė“, viena žinomiausių ir populiariausių pasaulyje kalėdine tematika parašytų istorijų. Pilnas apysakos pavadinimas, paskelbtas ją išleidus 1873 metais buvo ilgesnis - „Kalėdų giesmė prozoje: Kalėdinis pasakojimas su vaiduokliais“, bet išpopuliarėjo trumpesnė pavadinimo versija. Apysaką „Kalėdų giesmė“ sudaro penkios dalys, kurias autorius vadina strofomis.

Pirmoje „Kalėdų giesmės“ strofoje pristatomas šykštuolis Ebenezeris Skrudžas, jau seniai nebemylintis nieko, išskyrus savo pinigus. Kalėdų išvakarės nieko nekeičia – Skrudžas atsisako jas švęsti savo sūnėno namuose, nenoriai anksčiau laiko išleidžia į namus savo klerką ir nesupranta, kodėl žmonės nori ne dirbti, o linksmintis. Eidamas namo, jis netikėtai sutinka savo prieš septynerius metus mirusio partnerio dvasią, kuri Skrudžui papasakoja, kad buvo nubausta už egoizmą ir nenori, kad panašaus likimo sulauktų Skrudžas. Vaiduoklis praneša, kad Skrudžą per tris naktis aplankys trys dvasios.

Antroje strofoje Charleso Dickenso sukurtas herojus sulaukia pirmosios dvasios. Tai – Kalėdų praeitis, kuri Skrudžui parodo jo geranorišką gyvenimą vaikystėje ir jaunystėje bei transformaciją į šaltą ir godų verslininką, praradusį savo gyvenimo meilę. Trečioje strofoje antra dvasia, Kalėdų dabartis veda Skrudžą per šventėmis besiruošiantį miestą. Skrudžas mato išpuoštas gatves, linksmą savo sūnėno šeimą ir kitus žmones, kuriuos jis atstūmė. Ketvirtoje strofoje dvasia parodo Skrudžui jo baisią ir niūrią ateitį. Penktoje strofoje Skrudžas vėl atsibunda savo lovoje, ir, paveiktas patirtų pergyvenimų, nusprendžia pasikeisti ir tapti geraširdišku filantropu.

Apysaka „Kalėdų giesmė“ buvo šimtus kartų adaptuota teatrui, kinui, animaciniams filmams, išversta į daugybę kalbų ir nuolatos perleidžiama. Pirmą kartą „Kalėdų giesmė“ suvaidinta teatre Londone 1844 m., adaptuota filmui 1901 m., o pirmasis radijo teatro spektaklis transliuotas 1934 metais JAV per CBS.

Iš anglų kalbos vertė: Elena Kuosaitė-Jašinskienė2019-12-11

nuostabus viršelis! dovanojau draugei, tai jai labai patiko. O istorja gi klasikinė, kiekvienas turėtų perskaityti! Super. Man apskritai Obuolio Mažoji klasika labai patinka, taip gražiai išleidžia klasikines knygas. Rekomenduoju. Jei reikia nebrangios dovanos, kuri padarytų įspūdį – ši pati geriausia.

Parašykite atsiliepimą apie "Kalėdų giesmė"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasikinė literatūra

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys Kalėdų giesmė, kurį parašė Charles Dickens. Siūlome ne tik išsamų Kalėdų giesmė aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Charles Dickens. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie Kalėdų giesmė. Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą Kalėdų giesmė dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažniausiai su "Kalėdų giesmė" perkama kartu